Panel používateľa

Lymská choroba - rapidtest

Lymská choroba - rapidtest

Hodnotenie produktu: 3.33/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

Rýchly samodiagnostický test na včasnú diagnostiku boreliózy z krvi človeka, odporúčaný po uštipnutí kliešťom.

17,50 € s DPH

15,91 €

Skladové číslo: ZT76

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 20.1.2021

Kliešte sú často prenášačom baktérie Borrelia burgdorferi. Táto baktéria zasahuje nervový systém a môže byť príčinou vážnych neurologických ochorení. Infekcia sa môže prejaviť zväčšujúcou sa kožnou vyrážkou a medzi inými aj artritídou. V priebehu 3 – 10 dní po uštipnutí, ale často až po niekoľkých týždňoch, sa na mieste vpichu objaví infekčný erytém (začervenaný opuch kože). Zápal môže byť často sprevádzaný horúčkami.

Neprežívajte strach a hrôzu, ak ste si na sebe alebo na svojom dieťati našli kliešťa. Otestujte sa rovno u seba doma pomocou testu Lymská choroba - rapidtest. Nezabudnite, že čím skôr sa o prípadnej infekcii Lymskej choroby dozviete, tým skôr môžete začať s lekárskym ošetrením a vyhnúť sa tak vážnejším symptómom!

Test Lymská choroba odporúčame vykonať v období medzi 2. a 4. týždňom odo dňa, kedy došlo k uštipnutiu kliešťom, respektíve, ak na uštipnutom mieste spozorujeme červený fľak. Nákaza sa vytvorí iba v 1-2% prípadov, ale ak je test pozitívny (preukazuje prítomnosť IgM protilátok) a signalizuje prebiehajúcu infekciu, ktorá musí byť urýchlene liečená. Diagnóza však musí byť v každom prípade potvrdená aj lekárom.

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Keď je v tele človeka prítomná baktéria borélie prenášaná kliešťom, imunitný systém rýchlo zareaguje tvorbou špecifických protilátok IgM. Protilátky cirkulujúce v krvnom obehu rozoznajú baktérie a naviažu sa na ne. Test Lymská choroba - rapidtest detekuje prítomnosť práve týchto protilátok, vďaka čomu sa zistí prítomnosť baktérie.

Presnosť testu - Tento test je veľmi presný a v praxi ho používajú zdravotnícki pracovníci (nemocnice, laboratória...). Hodnotiace správy prezentujú, že prítomnosť včasných protilátok proti baktérii borélie je detekovaná vo viac ako 91%.

Výhody testu Lymská choroba - rapidtest

 • Okamžité výsledky z plnej krvi.
 • Jednoduché a rýchle použitie pri dodržaní návodu na použitie.
 • Otestujte na Lymskú chorobu seba a nie kliešťa a získajte spoľahlivý výsledok už za 15 minút.
 • Spoľahlivá presnosť až 91%.
 • Test môžete vykonať jednoducho u seba doma, bez toho aby ste museli žiadať o recept, cestovať alebo niekoľko týždňov čakať na výsledky.

Videonávod, ako postupovať pri vykonávaní testu:

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Test na lymskú boreliózu

  Test slúži k preukázaniu infekcie baktériou Borelia, ktorá...

  17,50 € s DPH

  15,91 €

  Dostupnosť: Skladom

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info