Panel používateľa

Test na lymskú boreliózu

Test na lymskú boreliózu

Hodnotenie produktu: 4.56/5 (25x)

Vaše hodnotenie:

Test slúži k preukázaniu infekcie baktériou Borelia, ktorá spôsobuje ochorenie známe ako Lymská borelióza. Z jedinej kvapky krvi odobratej z prsta zistí, či sa v nej nachádzajú špecifické protilátky proti boréliám.

17,50 € s DPH

15,91 €

Skladové číslo: ZT58

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 21.1.2021

Výrobca: Imhotep Medical Products

Borelóza je ochorenie, ktoré napáda centrálny nervový systém a môže viesť k závažným neurologickým poruchám. Infekcia môže spôsobiť rovnako aj kožné ochorenia a artritídu. Lymsku boreliózu vyvolávajú baktérie druhu Borelia. Tieto baktérie sa prenášajú hlavne kliešťami. Ich prenos na človeka sa uskutočnuje prisatím a kusnutím kliešťa na nechránenú časť ľudského tela. Riziko prenosu je 1 až 2%. Na 3. až 10. deň po ukusení kliešťom, avšak niekedy až o niekoľko týždňov či mesiacov neskôr, je nakazenie indikované kruhovitým začervenaním kože (erytém) v oblasti, kde bol kliešť prisatý.

Pri infekcii reaguje imunitný systém človeka tvorbou špecifických protilátok proti baktériám borelia . Túto zvláštnu skupinu protilátok IgM (imunoglobulín M) je možné v krvi nakazeného človeka detekovať 2 až 4 týždne po infekcii.

Tento domáci test určený k samotestovaniu slúži k preukázaniu protilátok proti baktériam druhu Borelia v krvi. Použitie testu je veľmi jednoduché. Pri presnom dodržaní návodu a podmienok pre uskutočnenie testu podáva test spoľahlivé výsledky. 

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá pichnutím do prsta.

Princíp testu - Test detekuje špecifické protilátky IgM proti baktérii borélia. Ak test neobjaví protilátky v krvi, objaví sa jedna čiarka na teste, ak budú protilátky v krvi detekované, test ukáže dva zafarbené prúžky.

Presnosť testu - V jednej štúdii použilo test 51 ľudí v domácom prostredí. Z tohto počtu potvrdilo 44 testujúcich, že tento test je ľahko vykonateľný a praktický, u 47 testujúcich sa potvrdila spoľahlivosť výsledku.

V inej štúdii v profesionálnom prostredí bolo testovaných 23 pozitívnych vzoriek séra profesionálnymi pracovníkmi. Pri 21 vzorkách test ukázal pozitívny výsledok. 

V rovnakej štúdii bolo taktiež testovaných 16 negatívnych vzoriek. 13 z nich vykázalo pomocou tohto testu negatívny výsledok.

Hodnotiace správy udávajú, že ranné špecifické protilátky proti baktériam borelia sú týmto testom preukázané vo viac ako 91% prípadov, ktoré boli referenčnou metódou posúdené ako pozitívne. 

Výhody testu Test na lymsku boreliózu

 • Rýchly a jednoduchý zdravotný test zjednodušený na domáce použitie
 • Spoľahlivé výsledky
 • Výsledok testu do 10 minút

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Lymská choroba - rapidtest

  Rýchly samodiagnostický test na včasnú diagnostiku boreliózy z krvi...

  17,50 € s DPH

  15,91 €

  Dostupnosť: Skladom

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info