Panel používateľa

Test na zistenie krvnej skupiny

Test na zistenie krvnej skupiny

Hodnotenie produktu: 4.57/5 (37x)

Vaše hodnotenie:

Test na zistenie krvnej skupiny je sada domáceho testu k určeniu Vášho krvného typu v systémoch ABO a Rh.

16,50 € s DPH

15 €

Skladové číslo: ZT31

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: Streda 27.10.2021

Výrobca: Imhotep Medical Products

Test na zistenie krvnej skupiny Vám umožní určiť Vašu krvnú skupinu. Táto technika zistenia krvnej skupiny je používaná po celom svete. Pomocou sterilnej lancety získate vzorku Vašej krvi. Tá je umiestnená do 4 koliesok na testovacej karte a zmiešaná s kvapkou vody. Po niekoľkých minútach môžete určiť Vašu krvnú skupinu.

Krvná skupina je určená geneticky. Človek s krvnou skupinou A má na povrchu erytrocytov proteín - antigén A, človek s krvnou skupinou B zas proteín s názvom antigén B. Osoba s krvnou skupinou AB má oba antigény - aj antigén A, aj antogén B a osoba s krvnou skupinou 0 nemá ani antigén A, ani antigén B. Krvná plazma teda môže obsahovať jeden antigén, oba antigény alebo žiaden antigén.

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Súčasťou testu je testovacia karta ID CARD. Tá obsahuje 4 políčka. Prvé tri políčka na karte reprezentujú Anti-A, Anti-B a Anti-D protilátky. Tieto protilátky spoja červené krvinky dohromady s odpovedajúcimi antigénmi do zhlukov nazývaných aglutináty. Aglutinát je viditeľný voľným okom. Teda krv skupiny A – obsahujúca antigén A – bude aglutinovať v políčku Anti-A, krv skupiny B bude aglutinovať v políčku Anti-B, krv skupiny AB bude aglutinovať v okienkach Anti-A a Anti-B, zatiaľ čo krv skupiny 0 neaglutinuje ani v políčku anti-A ani v políčku anti-B. Pre získanie správneho výsledku je zásadné nemiešať obsah políčok medzi sebou. Štvrtý krúžok obsahuje kontrolné činidlo. Normálne sa v tomto krúžku nevyskytne žiadny aglutinát. Ak sa vyskytne, niečo sa v priebehu testu vykonalo zle a výsledok je neplatný. Môže to byť následok nesprávne testovacej procedúry testu alebo spontánna aglutinácia červených krviniek - táto sa môže u niektorých ľudí ojedinele vyskytnúť.

Presnosť testu - Test na zistenie krvnej skupiny je veľmi presný. Avšak ako pri každom diagnostickom teste, aj pri tomto existujú isté obmedzenia:

Nízky počet osôb má na krvinkách slabé D - antigény a aglutinát nesusí byť viditeľný. Takto slabé D antigény môžu s istotou dokázať iba špecializované laboratóriá.

Vo výnimočných prípadoch sa môžu nešpecifické aglutináty vytvoriť v prítomnosti určitých proteínov. Ak je tomu tak, je aglutinát viditeľná aj v kontrolnom prúžku, čo znamená, že je výsledok neplatný. Musí sa vykonať nový test, avšak je tiež možné, že Vašu krvnú skupinu môže určiť iba špecializované laboratórium.

Výhody testu Test na zistenie krvnej skupiny

  • Jednoduché prevedenie testu.
  • Rýchly a spoľahlivý výsledok.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info