Panel používateľa

Mononukleóza TEST

Mononukleóza TEST

Hodnotenie produktu: 4.65/5 (130x)

Vaše hodnotenie:

Domáci diagnostický test na detekciu protilátok proti vírusu Epstein - Barrovej, ktorý je pôvodcom infekčnej mononukleózy.

11,40 € s DPH

10,36 €

Skladové číslo: ZT07

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 19.1.2021

Výrobca: Imhotep Medical Products

Infekčná mononukleóza je vírusové ochorenie spôsobené vírusom Epstein-Barrovej. K jej prenosu najčastejšie dochádza slinami, preto sa mononukleóze tiež hovorí "choroba z bozkávania". Prejavuje sa podobne ako angína, bolesťami v krku, zdúrenými uzlinami, horúčkou a únavou. Normálny zápal v hrdle trvá asi 5 dní. Avšak v prípade mononukleózy trvá zápal väčšinou dlhšie. Mononukleóza môže ale prebehnúť aj bez bolesti v hrdle. 
Najčastejším príznakom mononukleózy je únava. Niektorí ľudia nemajú problém, iní sú tak unavení, že potrebujú dlhší pokoj. Únava môže skončiť po 2 až 3 mesiacoch. 
Bolesti hlavy, nevoľnosť, potenie a kašeľ môžu byť rovnako ďalšími príznakmi mononukleózy.

Vo väčšine prípadov ochorenie odoznie aj samo a bez špeciálnej liečby. Dôležité je však pri chorobe zachovávať pokoj na lôžku a dodržiavať diétu, pretože v priebehu ochorenia často dochádza k prechodnému narušeniu funkcie pečene. Ak sa ochorenie včas rozpozná a pacient dodržiava liečebný režim, väčšinou dochádza k úplnému uzdraveniu. A práve k včasnému rozpoznaniu tohto ochorenia je určený tento test.

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Pokiaľ sa človek nakazí vírusom Epstein-Barrovej, jeho telo vo väčšine prípadov začne vytvárať heterofilné protilátky ako vedľajší produkt akútnej infekcie. Tieto heterofilné protilátky sa v tele začnú vytvárať niekoľko dní po infekcii a pretrvávajú v tele počas 6 - 12 týždňov. Ich prítomnosť v krvi človeka môže byť rýchlo a jednoducho detekovaná práve týmto testom. Mononukleóza TEST ja vykonáva pridaním dvoch kvapiek krvi odobratej z prsta do testovacej kazety. Po pridaní činidla a následnej zafarbujúcej reakcii môže byť výsledok testu určený podľa farebných prúžkov, ktoré sa objavia v testovacom okienku testovacej kazety.

Presnosť testu - Mononukleóza TEST sa ukázal ako vysoko spoľahlivý a vykazuje 99% zhodu so štandardným laboratórnym testom. POZOR! 10-15% dospelých a väčšina detí mladších než 5 rokov si nevytvára protilátky proti vírusu Epstein-Berrovej ani v prípade, že sú týmto vírusom infikovaní. Z toho dôvodu môže Mononukleóza TEST ukázať negatívny výsledok testu i v prípade, že ste infikovaný mononukleózou. A zároveň, rovnako ako pri laboratórnom teste, môže nastať situácia, že test ukáže falašne pozitívny výsledok.

V štúdii, kde boli výsledky Mononukleóza TEST-ov porovnané s výsledkami získanými prostredníctvom stanovených referenčných metód, test preukázal citlivosť 88,2% a špecificitu 76%. 

Výhody testu Mononukleóza TEST

  • Jednoduché prevedenie testu.
  • Vysoká spoľahlivosť testu.
  • Výsledok do 5 minút.

 

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info