Panel používateľa

Streptococcus A - rapidtest

Streptococcus A - rapidtest

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Test Streptococcus A je špecifický imunologický test na detekciu infekcie, spôsobenej streptokokovými baktériami skupiny A v hrdle. Pomáha rýchlo zistiť, či zápal v hrdle spôsobený baktériami Strep A alebo inými choroboplodnými zárodkami (zvyčajne vírusmi), vyžaduje liečbu antibiotikami.

16,50 € s DPH

15 €

Skladové číslo: ZT98

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 20.1.2021

Výrobca: VEDA.LAB FR

Infekcia β-hemolytických streptokokov zo skupiny A (tiež známa ako Streptococcus pyogenes) je najčastejšou bakteriálnou príčinou akútnej faryngitídy a je tiež zodpovedná za niektoré kožné infekcie ako impetigo alebo erysipel. Zápaly v hrdle sú vo väčšine prípadov spôsobené vírusovými infekciami, ktoré sa vyliečia samé, bez potreby antibiotickej liečby. Test Streptococcus A sa má vykonať v prípade príznakov ako červené a opuchnuté hrdlo alebo mandle, bolesti tela, bolesti hlavy, nevoľnosť, vracania alebo apatia. Cieľom vykonania testu je odhaliť možnú infekciu streptokokovými baktériami skupiny A s následnou liečbou antibiotikami.

______________________________

Testovaná vzorka - Vzorka odobratá výterom z hrdla.

Princíp testu - Test Streptococcus A je špecifický imunologický test na detekciu infekcie spôsobenej streptokokovými baktériami skupiny A v hrdle. V prípade infekcie v hrdle môžu byť príčinou β-hemolytických streptokokové baktérie skupiny A. S cieľom liečiť ju nasadením antibiotík je potrebné ju najprv identifikovať. Vďaka špecifickému extrakčnému procesu na odobratie vzoriek výterov z hrdla, marker streptokokov skupiny A (LPS antigén) môže byť izolovaný a následne identifikovaný použitím špeciálnych protilátok proti LPS antigénu.

Presnosť testu - Hodnotiace správy ukazujú všeobecnú zhodu 96,4% s referenčnou metódou.

Výhody testu Streptococcus A - rapidtest

  • Jednoduché a rýchle použitie.
  • Okamžitý výsledok, z kvapky krvi.
  • Test môže vykonať ktokoľvek a to jednoducho u seba doma.
  • Spoľahlivý, 96,4%.
  • Výsledok do 20 minút.

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info