Panel používateľa

Pečeň - rapidtest

Pečeň - rapidtest

Hodnotenie produktu: 3.95/5 (19x)

Vaše hodnotenie:

Test na zistenie stavu pečene je rýchlotest, ktorý slúži na meranie zvýšenej hladiny ALT a AST, pre úspešné použitie ktorého stačí jedna kvapka krvi odobratá z bruška prsta. Test sa skladá z plastovej kazety, ktorá obsahuje kartu s dvoma oddelenými zónami na detekciu transamináz (červená farba, ak je pozitívna) a kontrolnú plochu (modrá farba).

16,50 € s DPH

15 €

Skladové číslo: ZT96

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: Streda 27.10.2021

Výrobca: VEDA.LAB FR

Úloha pečene je nevyhnutná pre zdravé fungovanie tela. Pomáha pri absorbovaní živín, v odstraňovaní toxických látok z krvi, pri vylučovaní bielkovín a pri skladovaní energie. V prípade problémov súvisiacich s pečeňou sa môžu vyskytnúť okrem iných nasledovné príznaky: tmavý moč, stolica svetlej farby, strata chuti do jedla, žltkasté sfarbenie očného bielka alebo kože (žltačka), zväčšenie brucha, celková slabosť tela či únava. Ochorenia pečene môžu mať veľa dôvodov, ako je napríklad hepatitída, vedľajšie účinky liekov, cirhóza pečene v dôsledku nadmernej konzumácie alkoholu, ako aj abnormálna nadváha najmä spojená s ochoreniami diabetes či hypertenzia. 

Existuje veľa testov na posúdenie stavu pečene. Najbežnejší je transaminálny (ALT a AST) enzýmový prieskum. Tieto enzýmy sa uvoľňujú z pečene následkom choroby alebo poranenia. 

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Rýchlotest Pečeň - rapidtest je založený na transaminálnom enzýmovom prieskume. Slúži na meranie zvýšenej hladiny enzýmov ALT a AST. Pre úspešné vykonanie testu stačí jedna kvapky krvi odobratá z bruška prsta. Test sa skladá z plastovej kazety, ktorá obsahuje kartu s dvoma oddelenými zónami na detekciu transamináz (červená farba, ak je pozitívna) a kontrolnú plochu (modrá farba). Test je pozitívny, ak hladina transaminázy ALT alebo AST je vyššia ako normálna hodnota (80 IU/liter). Testovacia kazeta naznačuje abnormálnu koncentráciu transamináz jednou alebo dvoma červenými čiarkami.

Presnosť testu - Na základe prieskumov je presnosť rýchlotestu na zistenie stavu pečene viac ako 89,2%, čo zodpovedá presnosti klinických vyšetrení. 

Výhody testu Pečeň - rapidtest

  • Jednoduché a rýchle použitie.
  • Okamžitý výsledok, z kvapky krvi.
  • Test môže vykonať ktokoľvek a to jednoducho u seba doma.
  • Spoľahlivý, 89,2% presnosť je porovnateľná s presnosťou klinických vyšetrení.
  • Výsledok do 15 minút.

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info