Panel používateľa

Syfilis TEST

Syfilis TEST

Hodnotenie produktu: 4.35/5 (26x)

Vaše hodnotenie:

Rýchly test z kvapky krvi na detekciu protilátok proti baktériám, ktoré spôsobujú infekčné ochorenie Syfilis.

16,90 € s DPH

15,36 €

Skladové číslo: ZT15

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: Streda 27.10.2021

Výrobca: Imhotep Medical Products

Každý nechránený pohlavný styk je dnes spojený s rizikom infekcie niektorou zo sexuálne prenosných chorôb. Ak sa u Vás vyskytnú vredy na alebo v okolí vagíny, penisu alebo úst, môže to indikovať infekciu baktérií, ktorá spôsobuje syfilis.

Syfilis TEST Vám umožní rýchlo a spoľahlivo zistiť, či ste sa syfilisom nakazili alebo nie. Je to rýchly skríningový test, ktorý používajú lekári a laboratória na celom svete. Použitím lancety získate niekoľko kvapiek krvi z vašeho prsta, ktoré necháte padnúť do otvoru v testovacej kazete. Potom pridáte niekoľko kvapiek činidla. Výsledok môžete určiť po 10 minútach.

Ak sa človek nakazí baktériami syfilisu, jeho telo začne proti nim vytvárať protilátky. Syfilis test detekuje práve prítomnosť týchto protilátok v krvi jedinca. Akonáhle sa dá do testovacej kazety vzorka krvi, v testovacej kazete sa objaví jeden (nie sú prítomné protilátky) alebo dva (protilátky sú prítomné) farebné prúžky – ľahko odčítateľný výsledok.

Je však potrebné zobrať do úvahy, že telo potrebuje po nákaze nejaký čas, niekedy až 6 týždňov, kým si vytvorí dostatočný počet protilátok potrebných pre detekciu infekcie. Teda negatívny výsledok pri nedávnom kontakte s baktériami ešte nevylučuje infekciu.

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Syfilis test vyhodnotí prítomnosť protilátok proti infekcii Syfilis v krvi. Ak sú protilátky v krvi prítomné (na teste sa ukážu 2 čiarky), s najväčšou pravdepodobnosťou sa testovaná osoba nakazila Syfilisom.

Presnosť testu - V štúdii, kde boli výsledky Syfilis TEST-ov porovnané s výsledkami získanými prostredníctvom stanovených referenčných metód, test preukázal citlivosť 93,2% a špecificitu 98,3%. Nesprávny výsledok sa niekedy môže objaviť u pacientov, ktorí sú sérologicky HIV pouitívny.

Výhody testu Syfilis TEST

  • Rýchly test - výsledok je známy do 15 minút.
  • Spoľahlivý test - je dostatočne citlivý aj špecifický.
  • Jednoduché prevedenie testu.
  • Diskrétne prevedenie napríklad doma.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info