Panel používateľa

HIV test OraQuick

HIV test OraQuick

Hodnotenie produktu: 4.53/5 (43x)

Vaše hodnotenie:

OraQuick TEST - profesionálny, rýchly a bezpečný test pre zistenie vírusu HIV zo slín. Dvadsať minútový imunotest na kvalitatívnu detekciu protilátok proti HIV-1 a HIV-2 v ľudských slinách.

21 € s DPH

19,09 €

Skladové číslo: ZT14

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 28.9.2021

Výrobca: OraSure Technologies, Inc.

OraQuick ADVANCE Rapid HIV-1/2 Antibody Test je imunotest na kvalitatívnu detekciu protilátok proti HIV-1 a HIV-2 v ľudských slinách. Vykonáva sa ručne a je ľahko zrakovo odčítateľný už po 20-tich minútach.

UPOZORNENIE:
Po tom, ako sa vírus HIV dostane do ľudského organizmu, začne sa usadzovať v bunkách. Organizmus si vytvára protilátky HIV, aby mohol proti vírusu bojovať – tento porces sa nazýva sérokonverzia. TPri víruse HIV trvá zvyčajne 6-12 týždňov. Akékoľvek testy na protilátky HIV (aj laboratórne) realizované v tomto štádiu, keď sérokonverzia ešte neskončila, nepotvrdia infekciu, pretože organizmus protilátky ešte nemá vytvorené. Na testovanie je nevyhnutné počkať minimálne 12 týždňov od rizikového správania. Aj napriek tomu existuje možnosť, že niektorí jednotlivci prežijú dlhšie obdobie bez rozpoznateľného množstva protilátok. Preto, ak bol HIV test s negatívnym výsledkom vykonaný v prvých 3 mesiacoch po vystavení sa infekcii, je dobré zvážiť opakovanie testu po viac ako 3 mesiacoch po možnom vystavení sa infekcii. Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže trvať až 6 mesiacov, kým sa vytvoria protilátky na HIV.
V prípade pozitívneho výsledku ihneď kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý výsledok overí laboratórnym testom.

______________________________

Testovaná vzorka - Vzorka slín v prípade domáceho použitia. V prípade profesionálneho použitia je možné test realizovať aj zo vzorky plnej krvi z vpichu na prste, vzorky plnej krvi odobratej venepunkčnou procedúrou alebo zo vzorky plazmy.

Princíp testu - Test OraQuick ADVANCE na HIV-1/2 je manuálne vykonávaný, vizuálne čitateľný 20-minútový imunotest pre kvalitatívnu detekciu protilátok proti HIV-1 a HIV-2. Testovací prúžok pre túto skúšku obsahuje syntetické peptidy reprezentujúce oblasť obálky HIV a koziu antihumánnu IgG, slúžiacu pre kontrolu postupu,

Presnosť testu - V odborných klinických štúdiách, detekciou prítomnosti protilátok proti HIV-1, 2 vo vzorkách získaných od osôb infikovaných HIV-1,2 bola zistená 100% senzitivita testu pri všetkých 3 druhoch odobratej vzorky (pri slinách, plnej krvi aj pri plazme). 
Ďalšou štúdiou bola zistená 100% špecificita pri testovaní z plnej krvi a z plazmy, 99,8% špecificita pri teste urobenom zo slín.  

Výhody testu HIV test OraQuick

  • Profesionálny rýchly a bezpečný test pre zistenie vírusu HIV
  • Preukázaná účinnosť 99%.
  • výsledok už do 30 minút.
  • Jednoduché a diskrétne použitie.

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info