Panel používateľa

Helicobacter Pylori TEST

Helicobacter Pylori TEST

Hodnotenie produktu: 4.42/5 (64x)

Vaše hodnotenie:

Test na rýchlu diagnostiku infekcie žalúdka a dvanástnika zo vzorky stolice. Vysoko citlivý a spoľahlivý test pre pacientov so žalúdočnými a črevnými ťažkosťami.

5,90 € s DPH

5,36 €

Skladové číslo: ZT04

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: Piatok 24.5.2024

Výrobca: BIOGEMA, výrobné družstvo, Košice

Helicobacter Pylori TEST je vysoko citlivý a spoľahlivý test na detekciu antigénu HP zo stolice bez žalúdočnej sondy.

Helicobacter Pylori je baktéria, ktorá infikuje rôzne časti žalúdka a môže prežívať v jeho kyslom prostredí. Infekcia spôsobená touto baktériou patrí celosvetovo medzi najčastejšie ochorenia vôbec. Štastické údaje uvádzajú, že v našej populácije je infikovaných približne 35 – 40 % obyvateľstva.

Aké ochorenia spôsobuje Helicobacter Pylori v ľudskom organizme?
Helicobacter Pylori zohráva významnú úlohu vo vývoji vredovej choroby žalúdka a dvanástnika. Dokázalo sa, že je prítomný asi u 80 % žalúdkových a asi 95 % dvanástnikových vredov. Jeho prítomnosť v sliznici žalúdka alebo dvanástnika vyvoláva chronický aktívny zápal (gastritídu a duodentitídu).

Prečo je Helicobacter Pylori nebezpečný?
Helicobacter Pylori zohráva významnú úlohu aj pri iných ochoreniach tráviaceho traktu. Infekcia baktériou Helicobacter Pylori je spojená so vznikom nádoru (adenokarcinómu) žalúdka a sú jasné dôkazy, že práve jeho prítomnosť je jednou z mnohých príčin ochorenia. Na základe výsledkou výskumu vyhlásila Medzinárodná agentúra pre výzkum rakoviny v roku 1994 Helicobacter Pylori za kancerogén 1. triedy.

Prečo použiť test na Helicobactera Pylori?
Rýchlou a efektívnou liečbou je možné ochoreniam vyvolaným Helicobacterom Pylori predísť a zabrániť tak vzniku rakoviny. Preto neváhajte a otestujte sa. V našej ponuke nájdete testy založené na detekcii antigénu HP v stolici ako aj testy na detekciu protilátok HP v krvi testovanej osoby. Vo všeobecnosti sa test založený na detekcii protilátok odporúča skôr u novoinfikovaných pacientoch, u ktorých doteraz nebola diagnostikovaná infekcia HP. Hodnota protilátok v krvi totiž môže ostať zvýšená aj po úspešnej liečbe HP. Na potvrdenie účinnosti liečby, resp. pri podozrení na opakovanú infekciu Helicobacterom Pylori je vhodnejší test založený na detekcii antigénu HP v stolici.


Testovaná vzorka - Stolica.

Princíp testu - Test je určený na rýchle, kvalitatívne imunochromatografické stanovenie H.Pylori všetkých izotopov v stolici. Metóda využíva kombináciu farebného konjugátu a imobilizovaných protilátok H. pylori. Za prítomnosti antigénu sa vytvára komplex antigén–protilátka–farbivo, ktorý sa prejaví viditeľnou ružovou čiarkou v testovacej zóne doštičky (zóna T). Komplex ďalej vzlína do kontrolnej zóny C, kde vytvára ružovú čiarku, ktorá dokazuje, že test bol vykonaný správne. Prítomnosť antigénu je detekovateľná do 10 min.

Presnosť testu - Výsledky získané HELICOBACTER PYLORI testom boli porovnávané s výsledkami získanými biopsiou na histologické vyšetrenie. Spolu bolo spracovaných 373 pacientských vzoriek. Zo 138 vzoriek, vyhotnotených biopsiou ako pozitívne, ukázal test pozitívny výsledok 131x. Z 235 vzoriek, ktoré biopsia vyhodnotila ako negatívne, vyhodnotil negatívne aj test v 225 prípadoch. Výsledky štúdie sú:

Relatívna citlivosť > (90,0%-97,9%)

Relatívna špecificita > 95,7% (92,3%-97,9%)

Správnosť > 95,4% (92,8%-97,3%)

Interval spoľahlivosti > 95%

Výhody testu Helicobacter Pylori TEST

  • vysoká presnosť
  • na rozdiel od protilátkových testov na H.P. (t.j. testov z krvi) antigénový test odpovedá na otázku, či aktuálne prebieha v tele infekcia Helicobacterom - predchádzajúce vyliečené infekcie nemôžu spôsobiť falošne pozitíny výsledok testu

 

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie