Panel používateľa

Helicobacter Pylori TEST

Helicobacter Pylori TEST

Hodnotenie produktu: 4.39/5 (33x)

Vaše hodnotenie:

Test na rýchlu diagnostiku infekcie žalúdka a dvanástnika zo vzorky stolice. Vysoko citlivý a spoľahlivý test pre pacientov so žalúdočnými a črevnými ťažkosťami.

5,90 € s DPH

5,36 €

Skladové číslo: ZT04

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 2.11.2020

Výrobca: BIOGEMA, výrobné družstvo, Košice

Helicobacter Pylori TEST je vysoko citlivý a spoľahlivý test na detekciu antigénu HP zo stolice bez žalúdočnej sondy.

Helicobacter Pylori je baktéria, ktorá infikuje rôzne časti žalúdka a môže prežívať v jeho kyslom prostredí. Infekcia spôsobená touto baktériou patrí celosvetovo medzi najčastejšie ochorenia vôbec. Štastické údaje uvádzajú, že v našej populácije je infikovaných približne 35 – 40 % obyvateľstva.

Aké ochorenia spôsobuje Helicobacter Pylori v ľudskom organizme?
Helicobacter Pylori zohráva významnú úlohu vo vývoji vredovej choroby žalúdka a dvanástnika. Dokázalo sa, že je prítomný asi u 80 % žalúdkových a asi 95 % dvanástnikových vredov. Jeho prítomnosť v sliznici žalúdka alebo dvanástnika vyvoláva chronický aktívny zápal (gastritídu a duodentitídu).

Prečo je Helicobacter Pylori nebezpečný?
Helicobacter Pylori zohráva významnú úlohu aj pri iných ochoreniach tráviaceho traktu. Infekcia baktériou Helicobacter Pylori je spojená so vznikom nádoru (adenokarcinómu) žalúdka a sú jasné dôkazy, že práve jeho prítomnosť je jednou z mnohých príčin ochorenia. Na základe výsledkou výskumu vyhlásila Medzinárodná agentúra pre výzkum rakoviny v roku 1994 Helicobacter Pylori za kancerogén 1. triedy.

Prečo použiť test na Helicobactera Pylori?
Rýchlou a efektívnou liečbou je možné ochoreniam vyvolaným Helicobacterom Pylori predísť a zabrániť tak vzniku rakoviny. Preto neváhajte a otestujte sa. V našej ponuke nájdete testy založené na detekcii antigénu HP v stolici ako aj testy na detekciu protilátok HP v krvi testovanej osoby. Vo všeobecnosti sa test založený na detekcii protilátok odporúča skôr u novoinfikovaných pacientoch, u ktorých doteraz nebola diagnostikovaná infekcia HP. Hodnota protilátok v krvi totiž môže ostať zvýšená aj po úspešnej liečbe HP. Na potvrdenie účinnosti liečby, resp. pri podozrení na opakovanú infekciu Helicobacterom Pylori je vhodnejší test založený na detekcii antigénu HP v stolici.

______________________________

Testovaná vzorka - Stolica.

Princíp testu - Test je určený na rýchle, kvalitatívne imunochromatografické stanovenie H.Pylori všetkých izotopov v stolici. Metóda využíva kombináciu farebného konjugátu a imobilizovaných protilátok H. pylori. Za prítomnosti antigénu sa vytvára komplex antigén–protilátka–farbivo, ktorý sa prejaví viditeľnou ružovou čiarkou v testovacej zóne doštičky (zóna T). Komplex ďalej vzlína do kontrolnej zóny C, kde vytvára ružovú čiarku, ktorá dokazuje, že test bol vykonaný správne. Prítomnosť antigénu je detekovateľná do 10 min.

Presnosť testu - Výsledky získané HELICOBACTER PYLORI testom boli porovnávané s výsledkami získanými biopsiou na histologické vyšetrenie. Spolu bolo spracovaných 373 pacientských vzoriek. Zo 138 vzoriek, vyhotnotených biopsiou ako pozitívne, ukázal test pozitívny výsledok 131x. Z 235 vzoriek, ktoré biopsia vyhodnotila ako negatívne, vyhodnotil negatívne aj test v 225 prípadoch. Výsledky štúdie sú:

Relatívna citlivosť > (90,0%-97,9%)

Relatívna špecificita > 95,7% (92,3%-97,9%)

Správnosť > 95,4% (92,8%-97,3%)

Interval spoľahlivosti > 95%

Výhody testu Helicobacter Pylori TEST

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Test na žalúdočné vredy

  Enzymatický rýchlotest na detekciu infekcie baktériou Helicobacter...

  8,90 € s DPH

  8,09 €

  Dostupnosť: Skladom

 • Veroval Prevencia žalúdočných ochorení

  Rýchly test na zistenie baktérie Helicobacter Pylori. Overte si, či...

  10,90 € s DPH

  9,91 €

  Dostupnosť: Skladom

 • Helicobacter Pylori - rapidtest

  Rýchly samodiagnostický test na detekciu protilátok Helicobacter...

  9,95 € s DPH

  9,05 €

  Dostupnosť: Skladom

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info