Food Detective™ je jednoduchý, presný a bezpečný diagnostický test potravinovej intolerancie.
Od októbra 2018 sa test ešte viac profesionalizoval - t.j. už nebudete musieť lúštiť výsledok testu doma. V pohodlí domova si len odoberiete vzorku krvi, ktorú v špeciálnom, priloženom obale zašlete na určenú adresu. Tam sa Vám o jej spracovanie a vyhodnotenie postará odborný, vyškolený personál. Rokmi overená prax potvrdzuje, že citlivosť testu je maximálne spoľahlivá, avšak test je len orientačný. Miera intolerancie na jednotlivé potraviny je určovaná len vizuálne, nie laboratórnym denzitometrom.
Použitie odbernej sady Food Detective™ je veľmi jednoduché. Priložené Inštrukcie krok za krokom Vás týmto procesom ľahko prevedú. Všetko potrebné k získaniu vzorky a k jej odoslaniu na vyhonotenie nájdete ako súčasť balenia Food Detective™.
Postup je nasledovný:
Po úhrade zasielame zákazníkovi odbernú sadu, v ktorej nájde všetko potrebné pre jednoduchý odber kapilárnej vzorky krvi z prsta. Následne je potrebné vyplniť priloženú žiadanku a poslať svoju vzorku podľa inštrukcií na adresu uvedenú v návode. Do 14 kalendárnych dní odo dňa doručenia vzorky bude zákazníkovi zaslaný originálny FoodPrint report spolu so všeobecnými inštrukciami k stravovaniu v akomkoľvek svetovom jazyku.
- Po zakúpení testu vám pošleme súpravu na odber krvi SEPEA.
- V pohodlí vášho domova si odoberiete pár kvapiek krvi z prsta.
- Bezplatne zašlete odobratú vzorku priamo do určeného laboratória.
- Do 14 dní vám pošleme správu o výsledkoch e-mailom.
- Následne si môžete dohodnúť bezplatnú konzultáciu výsledkov.
Testované potraviny (59)
-
- Obilniny
-
-
-
- pšenica, tvrdá pšenica, kukurica, ovos, ryža, raž, glutén (lepok)
-
-
-
- Obilniny
-
- Orechy & strukoviny
-
-
-
- mandle, kešu, para orechy, vlašské orechy, arašídy, kakaové zrná, strukoviny (hrach, šošovica, fazuľa), sója
-
-
-
- Mäso
-
-
-
- hovädzie, kuracie, jahňacie, bravčové
-
-
-
- Ryby
-
-
-
- riečne ryby (losos, pstruh), kôrovce (krevety, garnáty, kraby, homáre, mušle) tuniak, ryby s bielym mäsom (treska, treska škvrnitá, platesa)
-
-
-
- Zelenina
-
-
-
- brokolica, kapusta, mrkva, zeler, uhorka, pór, paprika (červená, zelená, žltá), zemiaky, paradajky
-
-
-
- Ovocie
-
-
-
- jablká, čierne ríbezle, grepfruity, melóny (ananásový melón, vodný melón), olivy, pomaranče a citróny, jahody
-
-
-
- Iné
-
-
-
- vajcia (celé), kravské mlieko, cesnak, zázvor, hríby, čaj, kvasnice
-
-
-
- Orechy & strukoviny
Prejavy potravinovej intolerancie
- bolesti hlavy, chronická únava, nespavosť, poruchy hyperaktivity a migrény
- artritída a s ňou spojené ťažkosti
- pomočovanie, opuchy, zápcha, hnačky, bronchitída, gastritída a celiakia
- poruchy a strata pozornosti zmyslových orgánov
- zápal črevného systému, poruchy vstrebávania látok a problémy s hmotnosťou
- astma a astmatické záchvaty
- pocity úzkosti, ktoré môžu byť akútne alebo chronické
- človek môže upadať do depresívnych stavov
- ekzémy, vyrážky a akné
- organizmus sa dostáva do nerovnovážneho stavu a môže prísť k poruchám premeny látok, čo vedie k znížení alebo k nárastu hmotnosti
- cystická fibróza a fibromyalgia
Rozdiel medzi alergiou a intoleranciou
Pri alergii sa imunitný systém prejaví okamžitou reakciou. Prejavmi alergie sú zvyčajne vyrážky, kýchanie, podráždenie pokožky, opuchy, nádcha, únava, hnačka a zvracanie, ktoré sa prejavia okamžite alebo v priebehu niekoľkých minút. Alergia sa vyskytuje približne u 2,5 % obyvateľstva. Pri konzumácií potravín, ktoré sú pre organizmus pôvodcom potravinovej alergie, telo začne produkovať protilátky a histamín na potlačenie alergénov. Prejavy potravinovej alergie sa môžu líšiť silou a závažnosťou, pričom v niektorých prípadoch až smrteľné. Potravinová intolerancia sa líši od alergie oneskorenými symptómami, ktoré sa môžu objaviť až za niekoľko dní. Prejavy nie sú až také silné a závažné, ale netreba ich podceňovať.
Potravinová intolerancia nie je tak životu nebezpečná, avšak jej prejavy by sa nemali podceňovať. Ľudia, ktorí trpia potravinovou intoleranciou, sú často obmedzovaní v prirodzenom a normálnom priebehu života. Potravinovou intoleranciou trpí asi 45 % obyvateľstva, pritom veľký počet ľudí trpí často viacerými symptómami potravinovej intolerancie. Prejavy potravinovej intolerancie nebývajú vždy správne identifikované. Ľudia často musia prekonávať pocity nafukovania a neustálu každodennú únavu.
Potravinová intolerancia je nezvyčajná reakcia ľudského organizmu na niektoré konzumované potraviny, ktorej prejavy bývajú rôzne. Medzi časté príznaky patria silné bolesti hlavy, nadúvanie, migréna či kožné alebo respiračné ťažkosti. Príznaky sa často objavujú až po niekoľkých hodinách alebo dňoch, preto je ťažké zistiť, ktorá potravina je pôvodcom potravinovej intolerancie.
Nový komentár