Panel používateľa

COVID-19 Ag antigénový rýchlotest SARS-CoV-2 bal. 20ks

COVID-19 Ag antigénový rýchlotest SARS-CoV-2 bal. 20ks

Hodnotenie produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Antigénový rýchlotest na kvalitatívnu detekciu antigénu SARS-CoV-2 zo vzorky nazofaryngeálneho výteru. Sada 20ks antigenových testov na COVID-19 určených na profesionálne použitie.

198 € s DPH

180 €

Skladové číslo:

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: RapiGEN

Certifikovaný antigénový rýchlotest od popredného kórejského výrobcu IVD diagnostiky - spoločnosti RapiGEN, Inc.

BIOCREDIT COVID-19 Ag je imunochromatografický test s laterálnym prietokom, ktorý disponuje duálnym systémov farieb. Testovacia súprava obsahuje podložku z koloidného zlata a membránový prúžok dopredu potiahnutý protilátkami špecifickými pre antigén SARS-CoV-2 na testovacích líniách (T). Pokiaľ je vo vyšetrovanej vzorke prítomný antigén SARS-CoV-2, objaví sa na testovacích líniách (T) viditeľný čierny prúžok vo forme komplexného komplexu protilátka-antigén-protilátka. Kontrolná línia (C) sa používa pre procedurálnu kontrolu a mala by sa objaviť vždy, pokiaľ je test urobený správne.

Test sa robí z vzorky odobratej prostredníctvom nazofaryngeálneho výteru - t.j. výter z nosohltana. Výsledok je známy do 8 minút. Testovacia súprava obsahuje všetko, čo je potrebné k úspešnému prevedeniu testov. 

Postup testu:

  1. Odobratie vzorky - Jemne vložte do nosnej dutiny výterový nazofaryngeálny tampón až dokiaľ nenarazíte na odpor. (cca celá tenká časť odberovej tyčinky vojde od nosa). Jemne točte aspoň 3 -5 sekúnd a vytiahnite tampón. Uistite sa pohľadom, že je špička odberného tampónu mokrá. 
  2. Odstráňte hliníkové tesnenie skúmavky s detekčným roztokom. Ponorte nasofaryngeálny výter do detekčného roztoku, premiešajte, vyberte a znova namočte 5 -10 krát zatiaľ čo hlavu tampónu tlačíte proti dnu a do strán zbernej skúmavky.
  3. Vytiahnite tamón zo skúmavky tak, že ho počas vyberania "vyžmýkate" jemným stlačením plastovej skúmavky. Odberný tampón zlikvidujte v súlade s biologickou bezpečnosťou.
  4. Testovaciu skúmavku s detekčným roztokom pevne uzatvorte viečkom s filtrom. 
  5. Vyberte testovaciu kazetu z fóliového obalu a umiestnite ju na rovný a suchý povrch. Skúmavku s riediacim roztokom otočte a jemne z nej vytlačte 3 - 4 kvapky do jamky pre vzorku (S).
  6. Výsledok odčítajte medzi 5 - 8 minútami. Po uplynutí 8 minút už výsledok neodčítavajte.

Pozitívny výsledok = 2 pružky, jeden červený "/" v kontrolnej línii (C), jeden čierny "/" (nezáleží na intenzite) v testovacej línii (T).

Negatívny výsledok = 1 červený prúžok "/" v kontrolnej línii (C)

Pokiaľ sa prúžok kontrolnej línie (C) neobjaví v okne s výsledkom, považuje sa výsledok za neplatný. Nemuseli byť správne dodržané pokyny pre testovanie alebo sa kvalita testu mohla zhoršiť. Doporučuje sa vzorku nanovo otestovať.

Presnosť testu

Študia poslednej šarže na 50 pacientoch v porovnaní s výsledkami PCR ukázala senzitivitu 96% a špecificitu testu 100%. 

Presnosť v rámci jedného testovania a medzi jednotlivými testovaniami bola stanovená v triplikáte troch šarží za použitie nasledujúceho panela vzoriek: negatívne, slabo pozitívne, stredne pozitívne a silne pozitívne. Všetky vzorky boli správne identifikované v 100%.

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info