Panel používateľa

COVID-19 IgG/IgM TEST 25ks

COVID-19 IgG/IgM TEST 25ks

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Balenie 25ks testov COVID-19 IgG/IgM TEST určených na profesionálne diagnostické použitie in vitro. Testy slúžia ako skríningová pomôcka pri diagnostike ochorenia COVID-19.

187,50 € s DPH

170,45 €

Skladové číslo: ZT100

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: Streda 27.10.2021

Výrobca: BIOGEMA, výrobné družstvo, Košice

Test COVID-19 IgG/IgM TEST je založený na imunoanalýze s laterálnym prietokom (lateral flow immunoassay) na kvalitatívnu detekciu a diferenciáciu protilátok IgG a IgM proti koronavírusu SARS-CoV-2 zo vzorky ľudskej krvi, séra alebo plazmy. Test je určený na skríningové vyšetrenie, len na profesionálne použitie in vitro (t.j. test nie je určený na domáce testovanie) a slúži ako pomôcka pri diagnostike ochorenia COVID-19.

Výsledok testu ukáže, či testovaná osoba v minulosti (IgG protilátky) prekonala alebo neprekonala vírusové ochorenie COVID-19 a či u nej v súčasnosti (IgM protilátky) prebieha vírusové ochorenie COVID-19 alebo je už zdravý.

______________________________

Testovaná vzorka - 1 až 2 kvapky krvi odobratej z prsta, krvného séra alebo krvnej plazmy.

Princíp testu - Testovacia kazeta obsahuje rekombinantný antigén SARS-CoV-2 konjugovaný koloidným zlatom a kontrolný konjugát protilátok značený koloidným zlatom. Nitrocelulózová membrána obsahuje dve testovacie zóny IgG a IgM a jednu kontrolnú zónu C. Testovacia zóna IgG obsahuje monoklonálnu anti-IgG protilátku na detekciu IgG anti-SARS-CoV-2. Testovacia zóna IgM obsahuje monoklonálnu anti-IgM protilátku na detekciu IgM anti-SARS-CoV-2. Kontrolná zóna C obsahuje protilátku na kontrolu kvality.

Do okienka S nakvapkáme vzorku: krv, sérum alebo plazma a zrieďovací roztok. Vzorka migruje kapilárnym vzlínaním cez kazetu.

Ak sú vo vzorke prítomné IgG protilátky špecifické pre vírus SARS-CoV-2, budú sa viazať na konjugáty SARS-CoV-2, čím sa vytvorí červený prúžok v zóne IgG.

Ak sú vo vzorke prítomné IgM protilátky špecifické pre vírus SARS-CoV-2, budú sa viazať na konjugáty SARS-CoV-2, čím sa vytvorí červený prúžok v zóne IgM.

Neprítomnosť červených prúžkov v testovacích zónach IgG a IgM naznačuje negatívny výsledok.

Kontrolná zóna C na testovacej kazete slúži na potvrdenie správnej funkcie testu a znamená, že bol pridaný správny objem vzorky a došlo k vzlínaniu cez kazetu. Ak sa v kontrolnej zóne C neobjaví prúžok, výsledok testu je neplatný a vzorka sa musí znova otestovať pomocou inej testovacej kazety.

Presnosť testuŠpecificita 100%, Senzitivita 90%.

Tento test sa používa na diagnostiku in vitro a používa sa iba na kvalitatívnu detekciu protilátok IgG alebo IgM proti koronavírusu SARS-CoV-2 vo vzorkách krvi a nemôže ísť o kvantitatívnu detekciu. Pozitívne alebo negatívne výsledky iba naznačujú prítomnosť alebo neprítomnosť protilátok IgG alebo IgM špecifické pre vírus SARS-CoV-2 vo vzorkách krvi, ale nemôžu sa použiť ako jediné kritérium na stanovenie infekcie vírusom SARS-CoV-2. Pre komplexné posúdenie je potrebné použiť aj iné diagnostické metódy.

Ak u pacienta pretrvávajú príznaky, aj keď výsledok testu je negatívny alebo nereaktívny, odporúča sa znova odobrať vzorku o niekoľko dní neskôr alebo použiť alternatívny testovací postup. 

Test stanoví negatívny výsledok, ak sa v čase testovania vo vzorke nenachádzajú protilátky proti koronavírusu SARS-CoV-2.

Výhody testu COVID-19 IgG/IgM TEST

  • Jednoduché a rýchle použitie.
  • Okamžitý výsledok už z jednej kvapky krvi.
  • Spoľahlivý výsledok.
  • Výsledok do 15 minút.

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info