Panel používateľa

COVID-19 IgG/IgM TEST

COVID-19 IgG/IgM TEST

Hodnotenie produktu: 4.65/5 (26x)

Vaše hodnotenie:

Test COVID-19 IgG/IgM TEST je určený na profesionálne diagnostické použitie in vitro a slúži ako skríningová pomôcka pri diagnostike ochorenia COVID-19. Certifikovaný test od dlhoročného výrobcu rýchlotestov.

18,90 € s DPH

17,18 €

Skladové číslo: ZT99

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Výrobca: BIOGEMA, výrobné družstvo, Košice

Test COVID-19 IgG/IgM TEST je založený na imunoanalýze s laterálnym prietokom (lateral flow immunoassay) na kvalitatívnu detekciu a diferenciáciu protilátok IgG a IgM proti koronavírusu SARS-CoV-2 zo vzorky ľudskej krvi, séra alebo plazmy. Test je určený na skríningové vyšetrenie, len na profesionálne použitie in vitro (t.j. test nie je určený na domáce testovanie) a slúži ako pomôcka pri diagnostike ochorenia COVID-19.

Výsledok testu ukáže, či testovaná osoba v minulosti (IgG protilátky) prekonala alebo neprekonala vírusové ochorenie COVID-19 a či u nej v súčasnosti (IgM protilátky) prebieha vírusové ochorenie COVID-19 alebo je už zdravý.

______________________________

Testovaná vzorka - 1 až 2 kvapky krvi odobratej z prsta, krvného séra alebo krvnej plazmy.

Princíp testu - Testovacia kazeta obsahuje rekombinantný antigén SARS-CoV-2 konjugovaný koloidným zlatom a kontrolný konjugát protilátok značený koloidným zlatom. Nitrocelulózová membrána obsahuje dve testovacie zóny IgG a IgM a jednu kontrolnú zónu C. Testovacia zóna IgG obsahuje monoklonálnu anti-IgG protilátku na detekciu IgG anti-SARS-CoV-2. Testovacia zóna IgM obsahuje monoklonálnu anti-IgM protilátku na detekciu IgM anti-SARS-CoV-2. Kontrolná zóna C obsahuje protilátku na kontrolu kvality.

Do okienka S nakvapkáme vzorku: krv, sérum alebo plazma a zrieďovací roztok. Vzorka migruje kapilárnym vzlínaním cez kazetu.

Ak sú vo vzorke prítomné IgG protilátky špecifické pre vírus SARS-CoV-2, budú sa viazať na konjugáty SARS-CoV-2, čím sa vytvorí červený prúžok v zóne IgG.

Ak sú vo vzorke prítomné IgM protilátky špecifické pre vírus SARS-CoV-2, budú sa viazať na konjugáty SARS-CoV-2, čím sa vytvorí červený prúžok v zóne IgM.

Neprítomnosť červených prúžkov v testovacích zónach IgG a IgM naznačuje negatívny výsledok.

Kontrolná zóna C na testovacej kazete slúži na potvrdenie správnej funkcie testu a znamená, že bol pridaný správny objem vzorky a došlo k vzlínaniu cez kazetu. Ak sa v kontrolnej zóne C neobjaví prúžok, výsledok testu je neplatný a vzorka sa musí znova otestovať pomocou inej testovacej kazety.

Presnosť testuŠpecificita 100%, Senzitivita 90%.

Tento test sa používa na diagnostiku in vitro a používa sa iba na kvalitatívnu detekciu protilátok IgG alebo IgM proti koronavírusu SARS-CoV-2 vo vzorkách krvi a nemôže ísť o kvantitatívnu detekciu. Pozitívne alebo negatívne výsledky iba naznačujú prítomnosť alebo neprítomnosť protilátok IgG alebo IgM špecifické pre vírus SARS-CoV-2 vo vzorkách krvi, ale nemôžu sa použiť ako jediné kritérium na stanovenie infekcie vírusom SARS-CoV-2. Pre komplexné posúdenie je potrebné použiť aj iné diagnostické metódy.

Ak u pacienta pretrvávajú príznaky, aj keď výsledok testu je negatívny alebo nereaktívny, odporúča sa znova odobrať vzorku o niekoľko dní neskôr alebo použiť alternatívny testovací postup. 

Test stanoví negatívny výsledok, ak sa v čase testovania vo vzorke nenachádzajú protilátky proti koronavírusu SARS-CoV-2.

Výhody testu COVID-19 IgG/IgM TEST

 • Jednoduché a rýchle použitie.
 • Okamžitý výsledok už z jednej kvapky krvi.
 • Spoľahlivý výsledok.
 • Výsledok do 15 minút.

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • COVID-19 IgG/IgM TEST 25ks

  Balenie 25ks testov COVID-19 IgG/IgM TEST určených na profesionálne...

  395 € s DPH

  359,09 €

  Dostupnosť: Vypredané

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info