Panel používateľa

Test na vaginálne kvasinky

Test na vaginálne kvasinky

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

Tento test vám umožní zistiť, či máte vaginálnu kvasinkovú infekciu. Je to rýchly test, ktorý upozorní na kvasinky, ktoré infekciu spôsobujú.

16,50 € s DPH

15 €

Skladové číslo: ZT21

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Výrobca: Imhotep Medical Products

Vaginálna kvasinková infekcia môže postihnúť každú ženu. Prejavuje sa dráždivým, pálivým pocitom v genitálnej oblasti, častejšou potrebou močenia, bolesťami počas pohlavného styku, náhlým svrbením alebo výtokom. Spôsobuje ju kvasinka Candida. Za normálnych okolností tento organizmus nespôsobuje žiadnu infekciu a môže sa vyskytovať v mnohých častich tela vrátane vagíny.

Za určitých podmienok, napríkad keď dôjde k oslabeniu imunity nejakým ochorením, sa môžu kvasinky rozrásť až do takého rozsahu, že dôjde k infekcii.

Dlhodobé užívanie antibiotík, kortikosteroidov, cukrovka, pohlavný styk a časté kúpanie môžu rovnako spôsobiť infekciu kvasinkou Candida.

Test na vaginálne kvasinky slúži na odhalenie vaginálnej infekcie, ktorá je spôsobená kvasinkami Candida.

______________________________

Testovaná vzorka - Ster z pošvy.

Princíp testu - Výter z vagíny sa uskutočnuje pomocou priloženého vatového tampónu. Následne sa vaginálny výter umiestní do roztoku v hornej časti testovacej kazety, ktorá obsahuje tekutý roztok. Ak je prítomná infekcia, tak musia byť v roztoku prítomné aj kvasinky Candida. Test sa aktivuje otočením hornej časti testovacej kazety o jednu štvrtinu. Tým sa dostane tekutý roztok do kontaktu s membránou obsahujúcou protilátky, ktoré budú reagovať s kvasinkami Candida.

Presnosť testu - Test na vaginálne kvasinky má vysokú citlivosť a presnosť na vaginálne infekcie Candida. Vo vykonanej štúdii malo 48 z 51 žien (t.j. 94,1%) bez vaginálnej infekcienegatívny výsledok aj s týmto testom . V ďalšej štúdii malo 23 z 26 žien (t.j. 88,5%) s kvasinkovou infekciou pozitívny výsledok aj pri tomto teste.

Výhody testu Test na vaginálne kvasinky

 • Jednoduché prevedenie testu
 • Výsledok už za 10 minút
 • Vysoká špecificita a senzitivity testu

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Kandida test

  Trápi Vás nepríjemné svrbenie, pálenie, výtok? Otestujte sa s...

  6,10 € s DPH

  5,55 €

  Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info