Panel používateľa

Test na vaginálne kvasinky

Test na vaginálne kvasinky

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Tento test vám umožní zistiť, či máte vaginálnu kvasinkovú infekciu. Je to rýchly test, ktorý upozorní na kvasinky, ktoré infekciu spôsobujú.

16,50 € s DPH

15 €

Skladové číslo: ZT21

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Výrobca: Imhotep Medical Products

Vaginálna kvasinková infekcia môže postihnúť každú ženu. Prejavuje sa dráždivým, pálivým pocitom v genitálnej oblasti, častejšou potrebou močenia, bolesťami počas pohlavného styku, náhlým svrbením alebo výtokom. Spôsobuje ju kvasinka Candida. Za normálnych okolností tento organizmus nespôsobuje žiadnu infekciu a môže sa vyskytovať v mnohých častich tela vrátane vagíny.

Za určitých podmienok, napríkad keď dôjde k oslabeniu imunity nejakým ochorením, sa môžu kvasinky rozrásť až do takého rozsahu, že dôjde k infekcii.

Dlhodobé užívanie antibiotík, kortikosteroidov, cukrovka, pohlavný styk a časté kúpanie môžu rovnako spôsobiť infekciu kvasinkou Candida.

Test na vaginálne kvasinky slúži na odhalenie vaginálnej infekcie, ktorá je spôsobená kvasinkami Candida.

______________________________

Testovaná vzorka - Ster z pošvy.

Princíp testu - Výter z vagíny sa uskutočnuje pomocou priloženého vatového tampónu. Následne sa vaginálny výter umiestní do roztoku v hornej časti testovacej kazety, ktorá obsahuje tekutý roztok. Ak je prítomná infekcia, tak musia byť v roztoku prítomné aj kvasinky Candida. Test sa aktivuje otočením hornej časti testovacej kazety o jednu štvrtinu. Tým sa dostane tekutý roztok do kontaktu s membránou obsahujúcou protilátky, ktoré budú reagovať s kvasinkami Candida.

Presnosť testu - Test na vaginálne kvasinky má vysokú citlivosť a presnosť na vaginálne infekcie Candida. Vo vykonanej štúdii malo 48 z 51 žien (t.j. 94,1%) bez vaginálnej infekcienegatívny výsledok aj s týmto testom . V ďalšej štúdii malo 23 z 26 žien (t.j. 88,5%) s kvasinkovou infekciou pozitívny výsledok aj pri tomto teste.

Výhody testu Test na vaginálne kvasinky

 • Jednoduché prevedenie testu
 • Výsledok už za 10 minút
 • Vysoká špecificita a senzitivity testu

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Kandida test

  Trápi Vás nepríjemné svrbenie, pálenie, výtok? Otestujte sa s...

  6,10 € s DPH

  5,55 €

  Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info