Panel používateľa

Diabetes TEST 2ks

Diabetes TEST 2ks

Hodnotenie produktu: 4.31/5 (29x)

Vaše hodnotenie:

Diabetes test je efektívnym testom k včasnej detekcii abnormálnej hladiny cukru v krvi, ktorá môže byť príznakom cukrovky alebo iných zdravotných problémov.

9,39 € s DPH

8,54 €

Skladové číslo: ZT09

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Výrobca: Care Diagnostica

Štúdiami sa zistilo, že 30% - 50% ľudí s cukrovkou nevie, že ju má! Počet ľudí trpiacich cukrovkou sa rýchle zvyšuje. Diabetes test je efektívnym prostriedkom k včasnej detekcii abnormálnej hladiny cukru v krvi, ktorá môže byť príznakom cukrovky alebo iných zdravotných problémov. V prípade, že Vám test ukáže abnormálnu hladinu cukru, mali by ste vyhľadať lekára, ktorý Vám urobí ďalšie testy a určí liečbu. Test nie je určený na formálne diagnostikovanie cukrovky. Oficiálnu diagnózu môže stanoviť iba lekár.

Neliečená cukrovka spôsobuje vážne poškodenia rôznych orgánov. Pokiaľ je abnormálna hladina cukru potvrdená a včas sa zaháji liečba, ktorou sa zredukuje vysoká hladina glukózy, je možné týmto poškodeniam predísť alebo ich oddialiť. K diagnostike však často dochádza až po záchvate symptómov, kedy už došlo k vážnemu a nezvratnému poškodeniu.

Rozsah merania testu je 1,0 - 35 mmol/l (18 - 630 mg/dl). Výsledky testu sa získajú porovnaním farby v testovacej zóny s farbou na vzorkovníku výsledkov. 

Pravidelné opakovanie testu 

 • Krvnú glukózu by si mali KAŽDOROČNE kontrolovať osoby:
  • obézne osoby
  • tí, ktorí majú v najbližšom príbuzenstve osobu s potvrdenou cukrovkou
  • ženy, ktoré porodili dieťa s hmotnosťou vyššou ako 4,05 Kg
  • ženy,ktoré mali počas tehotenstva tehotenskú cukrovku
  • tí, ktorí majú vysoký krvný tlak
  • tí, ktorí majú hladinu HDL cholesterolu <35 mg/dl alebo hladinu triglyceridov >250 mg/dl
  • tí, ktorí mali v predchádzajúcom teste poruchu glukózovej tolerancie alebo zhoršenú glukózu na lačno
 • Test by si mali pravidelne KAŽDÉ 3 ROKY robiť všetky osoby nad 45 rokov.

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Testovacia zóna sa skladá z dvoch testovacích podložiek, ktoré obsahujú citlivé chemické látky. Akonáhle sa do testovacej zóny dostane krv, reagujú chemické látky s glukózou v krvi. Touto reakciou dôjde k zmene farby, ktorá sa líši v závislosti od množstva glukózy v krvi. Test využíva enzýmy glukózo-oxidázu a peroxidázu, ktoré sú spolu s chemickými látkami pre vznik farby a nereaktívnymi zložkami obsiahnuté v testovacej zóne. 

Presnosť testu - Zo štúdie vykonanej so 108 pacientami za účelom porovnania Diabetes TEST-u s laboratórnymi výsledkami vyplynula nasledujúca presnosť:

 • Pre výsledky hladiny glukózy nižšej ako 75 mg/dl až 100% výsledkov Diabetes TEST-u vykázalo zhodu s laboratórnymi výsledkami v schválenej tolerancii 15 mg/dl.
 • Pre výsledky hladiny glukózy rovnej alebo vyššej ako 75 mg/dl až 96% výsledkov Diabetes TEST-u vykázalo zhodu s laboratórnymi výsledkami v schválenej tolerancii 20%.

Presnosť klasifikácie (jednoduchého odčítania výsledkov) - Štúdia na 120 nekvalifikovaných osobách ukázala, že 119 z nich správne vyhodnotilo výsledok testu, keď svoje výsledky ohodnotili ako normálne alebo abnormálne podľa priloženého návodu. 

Špecificita - testovacie prúžky špecificky reagujú iba s D-glukózou a nereagujú s ostatnými cukrami, ktoré môžu byť v krvi prítomné.

Výhody testu Diabetes TEST 2ks

 • Pohodlný a efektívny spôsob merania hladiny glukózy.
 • Výsledok už za 60 sekúnd.

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info