Panel používateľa

Diabetes TEST 2ks

Diabetes TEST 2ks

Hodnotenie produktu: 4.33/5 (21x)

Vaše hodnotenie:

Diabetes test je efektívnym testom k včasnej detekcii abnormálnej hladiny cukru v krvi, ktorá môže byť príznakom cukrovky alebo iných zdravotných problémov.

9,39 € s DPH

8,54 €

Skladové číslo: ZT09

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Výrobca: Care Diagnostica

Štúdiami sa zistilo, že 30% - 50% ľudí s cukrovkou nevie, že ju má! Počet ľudí trpiacich cukrovkou sa rýchle zvyšuje. Diabetes test je efektívnym prostriedkom k včasnej detekcii abnormálnej hladiny cukru v krvi, ktorá môže byť príznakom cukrovky alebo iných zdravotných problémov. V prípade, že Vám test ukáže abnormálnu hladinu cukru, mali by ste vyhľadať lekára, ktorý Vám urobí ďalšie testy a určí liečbu. Test nie je určený na formálne diagnostikovanie cukrovky. Oficiálnu diagnózu môže stanoviť iba lekár.

Neliečená cukrovka spôsobuje vážne poškodenia rôznych orgánov. Pokiaľ je abnormálna hladina cukru potvrdená a včas sa zaháji liečba, ktorou sa zredukuje vysoká hladina glukózy, je možné týmto poškodeniam predísť alebo ich oddialiť. K diagnostike však často dochádza až po záchvate symptómov, kedy už došlo k vážnemu a nezvratnému poškodeniu.

Rozsah merania testu je 1,0 - 35 mmol/l (18 - 630 mg/dl). Výsledky testu sa získajú porovnaním farby v testovacej zóny s farbou na vzorkovníku výsledkov. 

Pravidelné opakovanie testu 

 • Krvnú glukózu by si mali KAŽDOROČNE kontrolovať osoby:
  • obézne osoby
  • tí, ktorí majú v najbližšom príbuzenstve osobu s potvrdenou cukrovkou
  • ženy, ktoré porodili dieťa s hmotnosťou vyššou ako 4,05 Kg
  • ženy,ktoré mali počas tehotenstva tehotenskú cukrovku
  • tí, ktorí majú vysoký krvný tlak
  • tí, ktorí majú hladinu HDL cholesterolu <35 mg/dl alebo hladinu triglyceridov >250 mg/dl
  • tí, ktorí mali v predchádzajúcom teste poruchu glukózovej tolerancie alebo zhoršenú glukózu na lačno
 • Test by si mali pravidelne KAŽDÉ 3 ROKY robiť všetky osoby nad 45 rokov.

______________________________

Testovaná vzorka - Kapilárna krv odobratá z prsta.

Princíp testu - Testovacia zóna sa skladá z dvoch testovacích podložiek, ktoré obsahujú citlivé chemické látky. Akonáhle sa do testovacej zóny dostane krv, reagujú chemické látky s glukózou v krvi. Touto reakciou dôjde k zmene farby, ktorá sa líši v závislosti od množstva glukózy v krvi. Test využíva enzýmy glukózo-oxidázu a peroxidázu, ktoré sú spolu s chemickými látkami pre vznik farby a nereaktívnymi zložkami obsiahnuté v testovacej zóne. 

Presnosť testu - Zo štúdie vykonanej so 108 pacientami za účelom porovnania Diabetes TEST-u s laboratórnymi výsledkami vyplynula nasledujúca presnosť:

 • Pre výsledky hladiny glukózy nižšej ako 75 mg/dl až 100% výsledkov Diabetes TEST-u vykázalo zhodu s laboratórnymi výsledkami v schválenej tolerancii 15 mg/dl.
 • Pre výsledky hladiny glukózy rovnej alebo vyššej ako 75 mg/dl až 96% výsledkov Diabetes TEST-u vykázalo zhodu s laboratórnymi výsledkami v schválenej tolerancii 20%.

Presnosť klasifikácie (jednoduchého odčítania výsledkov) - Štúdia na 120 nekvalifikovaných osobách ukázala, že 119 z nich správne vyhodnotilo výsledok testu, keď svoje výsledky ohodnotili ako normálne alebo abnormálne podľa priloženého návodu. 

Špecificita - testovacie prúžky špecificky reagujú iba s D-glukózou a nereagujú s ostatnými cukrami, ktoré môžu byť v krvi prítomné.

Výhody testu Diabetes TEST 2ks

 • Pohodlný a efektívny spôsob merania hladiny glukózy.
 • Výsledok už za 60 sekúnd.

Nový komentár

* (Povinné)

Anketa

Ktorý zo zdravotných testov vám v našej ponuke chýba?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Vás lepšie služby. Viac info